Embassy's Activities

موضوع: گزارش مراسم بزرگداشت از نود و دومین سال روز استرداد استقلال کشور

دیروز مورخ 24 سنبله 1390 برابر با 15 سپتمبر 2011، این سفارت مراسم بزرگ داشت از نود و دومین92 سال روز استرداد استقلال کشور را در سالن پارلمان اسبق استرالیا در شهر کانبرا برگزار نمود..

در این محفل با شکوه که در آن اضافه از 220 تن اشتراک نموده بودند، شخصیت های مهم سیاسی و نظامی استرالیا مانند: دگرجنرال اشلی پاور قومندان عمومی اوپراسیون نیروهای مسلح استرالیا، آقای دیوید استوارت معاون وزیر خارجه در امور خاور میانه و جنوب آسیا، آقای سفیر رک اسمیت نماینده ویژه استرالیا در امور افغانستان و پاکستان، خانم انیی پلنکت رییس تشریفات وزارت امور خارجه استرالیا، سفرا و نمایندگان کشور های خارج مقیم در استرالیا، جمعی از اجتماعات افغان های مقیم استرالیا و تعداد از محصلان(دانشجویان) افغان نیز اشتراک داشتند.

در آغاز، این جانب و سایر کارمندان این سفارت، از مهمان ها پذیرایی گرم نموده و از حضور شان در این محفل سپاس گذاری کردیم.

محفل با صحبت کوتاه خانم پلنکیت رییس تشریفات وزارت خارجه استرالیا مبنی بر آرزوی صلح پایدار در کشور، بهروزی جلالتمآب حامد کرزی رییس جمهوری و مردم افغانستان و پخش سرود ملی کشور عزیز مان، رسما آغاز گردید.

سپس این جانب طی صحبت کوتاه، از تشریف آوری حضار محفل سپاس گذاری مجدد به عمل آورده و ضمن معرفی خود به عنوان سفیر جدید افغانستان، پیرامون تلاش ها و دستآورد های شاه غازی امان الله خان محصل آزادی و استقلال کشورمان نکات چند بیان داشتم.

هم چنان در این صحبت از تلاش ها، همکاری ها و فدا کاری های جامعه جهانی به ویژه کشور استرالیا برای رهایی مردم افغانستان از شر القاعده و هم پیمان هایش و تقویت دولت جمهوری اسلامی افغانستان در تمامی گستره های سیاسی، نظامی و اقتصادی ابراز سپاس نموده، و وعده همکاری های همه جانبه این سفارت را برای شان نمودم.

متن بیانیه اینجانب و تعدادی از تصاویر این برنامه از طریق وب سایت این سفارت قابل دسترس است.

قابل یاد آوریست که در این محفل، غذا ها و قالین های افغانی به عنوان نمادی از فرهنگ افغانی نیز به دسترس مهمان ها قرار داده شد که شدیدا مورد علاقه و پسند مهمانان قرار گرفتند.

محفل از ساعت 05:30 عصر آغاز و به ساعت 07:30 شب خاتمه یافت